Mercedes-Benz

Fuel Duel - test Pana Andrzeja, naszego klienta

23.12.2019

Dlaczego zdecydował się Pan na udział w teście Fuel Duel?

Markę Mercedes-Benz znam nie od dziś. Posiadam zarówno flotę samochodów ciężarowych, jak i osobowych. Za co lubię Mercedesy? Przede wszystkim za komfort, wygodę i oczywiście niezawodność.
 
Test Fuel Duel to dla mnie przede wszystkim zaufanie, jakim obdarza mnie marka i Grupa Wróbel, z którą współpracuję od kilku lat. Dostałem samochód na dwa tygodnie do dyspozycji w bieżącym trybie pracy naszej firmy. Znam Mercedesy i mam doświadczenie w ich użytkowaniu, ale byłem też ciekaw nowych rozwiązań, których w Nowym Actrosie nie brakuje.
 
Wyniki testu są w sumie rewelacyjne – silnik ewidentnie pracuje ciszej, mamy też większą sprawność skrzyni biegów, ulepszony aktywny tempomat (Predictive Powertrain Control), nowy system ADA oraz system MirrorCams, do którego trzeba się przyzwyczaić, ale który sprawia, że Mercedes kolejny raz staje się pionierem w branży. Dodatkowo, kierowcy w mojej firmie świetnie potrafią wykorzystać zastosowaną w Actrosie telematykę, co przekłada się m.in. na jeszcze niższe spalanie. Podczas testu nie udało mi się osiągnąć aż tak dobrych wyników jak zawodowcom, ale byłem blisko Dla mnie - właściciela firmy transportowej, istotny jest też zwyczajny „święty spokój”, który dają mi właśnie Mercedesy - wysoce wytrzymałe i oszczędne samochody, zadowoleni kierowcy i sprawdzony opiekun produktowy. Do tego wciąż zwiększane poczucie komfortu i bezpieczeństwa. A to przecież jest ostatecznie najważniejsze.
 
Andrzej Wichot - Właściciel Wichot Transport