Mercedes-Benz

XVIII Zlot Zabytkowych Mercedesów 

02.07.2019

W dniach 20-23 czerwca br., powietrze Kotliny Jeleniogórskiej przepeła pasja do marki Mercedes-Benz, która od ponad 130 lat fascynuje i porywa kolejne pokolenia osób w każdym wieku – od najmłodszych fanów miniatur samochodowych, po wytrawnych kolekcjonerów. Mercedes przecież to nie tylko osiągi, silniki, prędkości i technologia. To sposób spędzania czasu, styl życia i przede wszystkim emocje, których nie zabrakło podczas XVIII Zlotu Zabytkowych Mercedesów. 
Na piątek, 21 czerwca zaplanowano 70–kilometrowy rajd śladami Doliny Pałaców i Ogrodów. Klimatyczne budowle Polskiej Doliny Loary wydają się idealną scenerią dla cudownie odrestaurowanych Mercedesów. Z zamkami jest przecież trochę tak, jak z zabytkowymi autami. Nowi właściciele są szansą na to, by zaniedbane, zniszczone budynki, samochody odzyskały dawny blask, mogły znów eksponować charakter i piękno minionych lat, przywoływać barwne, pełne emocji opowieści. Taki swoisty powrót do przeszłości. Za każdym razem inna historia, każda niezwykle fascynująca. Kolejny dzień Zlotu: Konkurs Elegancji na jeleniogórskim Rynku pozwolił wyłonić najpiękniejsze auto wraz z załogą najbardziej dopasowaną pod względem stroju i wyglądu do rocznika samochodu.
Jak mówi Komandor tegorocznego Zlotu, Łukasz Załucki – „Cała nasza impreza, a w szczególności Konkurs Elegancji to niezwykły moment, w którym właściciele wszystkich tych cudownych maszyn dzielą się swoją pasją z widzami. Podziw, serdeczne uśmiechy, nowe znajomości, pamiątkowe zdjęcia – to ludzie tworzą magię tego wydarzenia”.
Podczas Star Drive 2019 mogliśmy podziwiać m, in.: model W21 z 1934 r., którego poprowadziła sama Maja Włoszczowska, ambasadorka Grupy Wróbel. Kolejna grupa uczestników to auta z roczników 1951-1960, okazałe modele W 121 czy wytworne W180. Wśród pojazdów z lat 1961 – 1970 na szczególną uwagę zasługuje legendarny już model ze znakiem trójramiennej gwiazdy, W 113 SL, znane pod nazwą Pagoda. Samochody wyprodukowane po roku 1970 stanowiły najliczniejszą część uczestników, ale też najszersze spektrum modelowe. Zarówno lekkie w formie, przywołujące letnie podróże kabriolety: R 107 SL, eleganckie sylwetki C 107 SLC, mocno usportowioną Klasę C z silnikiem coswortha, ale także niezwykle charakterną, dobrze znaną dzisiaj Klasę G. W XVIII Zlocie Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2019 udział wziął także Mateusz Damięcki – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, a prywatnie pasjonat zabytkowych Mercedesów. Mateusz Damięcki poprowadził Mercedesa C123 z 1980 r. , którego na co dzień można podziwiać we wrocławskiej siedzibie Grupy Wróbel we Wrocławiu.
Do atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy dołączy galeria najnowszych osiągnięć inżynierów koncernu Daimler AG, udostępniona przez nas najnowsze odsłony modeli GLE i CLA - samochodów, z którymi można rozmawiać, które wyprzedzają nasze zamierzenia, reagują w sytuacjach zagrożenia. A to tylko próbka nowoczesnych systemów i asystentów, w które uposażane są dzisiejsze Mercedesy.