Mercedes-Benz

Polacy Mistrzami Świata na Global TechMasters Truck 2019

02.11.2019

Zespół reprezentujący Mercedes-Benz Trucks Polska zwyciężył w mistrzostwach świata pomiędzy serwisami Mercedes-Benz Trucks. Ponadto otrzymał nagrodę za najszybszy pit stop. Nagrody indywidualne trafiły do Sprzedawcy Części Zamiennych i Akcesoriów – Rafała Gościńskiego z MB Poznań oddz. Komorniki (I miejsce) oraz Doradcy Serwisowego – Marka Perekitko z Mercedes-Benz Trucks Warszawa (II miejsce)
Co dwa lata Customer Services & Parts MB Trucks ogłasza zawody. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 60 uczestników z dwunastu krajów. Wśród nich były: Brazylia, Rosja, Chiny, Finlandia, Niemcy, Włochy, Turcja, Grecja, Rumunia, Polska, Austria i Szwajcaria. Narodowe zespoły składają sięz pracowników autoryzowanych warsztatów i serwisów Mercedes-Benz Trucks, które wcześniej zakwalifikowały się w rozgrywkach krajowych. W skład każdej 5-osobowej drużyny wchodzi Doradca Serwisowy, Technik Diagnosta, Technik Systemowy i Sprzedawca Części Zamiennych oraz Trener zespołu.
Każdy zespół rywalizujący w Global TechMasters Truck musi zmierzyć sięz czterema różnymi egzaminami częściowymi. Przy tym liczy się zarówno wynik indywidualny jak i zespołowy. Punkty są przyznawane za odkrycie przygotowanych specjalnie do zawodów błędów w pojeździe, właściwe użycie urządzeń diagnostycznych i profesjonalne doradztwo klienta.
Rekrutacja polskiej drużyny na GTM rozpoczęła się w marcu 2019. Pracownicy serwisów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska wykonywali testy on-line przygotowane przez organizatorów, czyli Truck Training MB Trucks Daimler AG. Spośród tych uczestników wyłoniono osoby, które w czerwcu przeszły sprawdzian praktyczny. Ostatecznie wybrano pracowników, dla których przygotowano szkolenia techniczne oraz szkolenia z obsługi klienta. Dodatkowo przeprowadzono spotkania integrujące cały zespół i przygotowujące do współzawodnictwa pod presją czasu. Szkolenia, które odbywały się od sierpnia do października były dedykowane dla 8 wytypowanych uczestników. Oficjalną nominację do drużyny podstawoweji rezerwowej przeprowadził CEO Mercedes-Benz Trucks Polska sp. z o.o. Przemysław Rajewski oraz Head of Customer Services and Parts Piotr Materzok.
Skład drużyny podstawowej:
Trener/Couch: Andrzej Stawski z Mercedes-Benz Trucks Polska
Doradca Serwisowy: Marek Perekitko z Mercedes-Benz Trucks Warszawa
Technik Diagnosta: Jacek Litteck z Mercedes-Benz Mojsiuk oddz. Szczecin
Technik Systemowy: Sebastian Duda z Grupa Wróbel oddz. Pietrzykowice
Sprzedawca Części Zamiennych i Akcesoriów: Rafał Gościński z MB Poznań oddz. Komorniki