Mercedes-Benz

Historia firmy.

Historia firmy.

Podobno firma bez historii to firma bez duszy. Cofnijmy się, zatem do roku 1989.

Grupa Wróbel to firma z duszą. Gdy w 1989 roku Mirosław Wróbel otwierał mały warsztat napraw powypadkowych przy ulicy Maślickiej we Wrocławiu, nie spodziewał się, że za kilkanaście lat jego firma będzie działać jako prestiżowa marka w pięciu miastach Polski, zatrudniać kilkaset osób i zajmować czołowe miejsca na listach rankingowych najlepszych dealerów samochodowych.

Od 1992 roku, a więc od czasu uzyskania przez firmę autoryzacji na naprawę i sprzedaż samochodów marki Mercedes-Benz, spółka sukcesywnie rozwija swoją działalność.

W 1995 ruszył serwis samochodowy przy ulicy Klecińskiej, a pięć lat później – pierwszy salon samochodowy. W 2003 roku firma dotarła do Opola. Wyjście z inwestycjami poza Wrocław okazało się strzałem w dziesiątkę – w 2004 roku do firmy dołączył kolejny salon samochodowy w Jeleniej Górze. Z końcem 2006 roku urodziła się nowa koncepcja, która weszła w życie po dwóch latach – nowoczesna stacja obsługi pojazdów ciężarowych w Pietrzykowicach koło Wrocławia. Ciężka praca przyniosła rezultaty – w 2008 roku firma otrzymała tytuł Dealera Roku 2007, a następnie kilkukrotnie została laureatem Dolnośląskiej Nagrody Gospodarczej.

W 2010 roku stanowisko prezesa spółki obejmuje Michał Łuczak, który kontynuuje intensywny rozwój firmy. Wyróżnienia i rosnące zaufanie klientów mobilizują do rozwoju. W 2011 roku firma rozpoczęła realizację kolejnej inwestycji – nowoczesnego i ekologicznego Centrum Blacharsko-Lakierniczego w Pietrzykowicach. Dzięki Centrum, od kwietnia 2012 roku, klienci mogą liczyć na jeszcze szybszy czas usunięcia szkody i najwyższą jakość napraw. Zarząd firmy nie zwalnia tempa i planuje kolejne inwestycje o których informacje znajdą Państwo w wydarzeniach biezących.