Klasa X.

Jedyna w swoim rodzaju.

Solidna konstrukcja.

Klasa X jest samochodem na wskroś wytrzymałym: przewiezie ładunek o masie ponad 1000 kg i pociągnie przyczepę o masie do 3500 kg. W tym celu potrzebuje stabilnego i mocnego szkieletu. Dlatego wyposażyliśmy naszego pick-upa w solidną ramę drabinową z wysokojakościowej stali. Można więc spokojnie i załadować na niego narzędzia, maszyny, materiały czy sprzęt sportowy i rekreacyjny. Wytrzymała rama sprzyja również swobodnej jeździe po bezdrożach. Na życzenie podczas jazdy terenowej i pokonywania przeszkód silnik, skrzynię biegów i układ wydechowy chroni wzmocniona osłona dolna ze stali nierdzewnej.

Na przekór siłom natury.

Gdyby góry i lasy mogły się zachwycać, podziwiałyby Klasę X. Gdy oprócz napędu na wszystkie koła 4MATIC załączysz również tryb napędu „Low“, przełożenie redukujące do jazdy terenowej oraz opcjonalną blokadę mechanizmu różnicowego na tylnej osi, swobodnie pokonasz nawet trudny teren. Spory prześwit podwozia wynoszący 200 mm – a na życzenie do 220 mm – zapewnia na bezdrożach dużą przestrzeń pod pojazdem. Jeśli lubisz przygody, to na odpowiednim podłożu możesz Klasą X zdobywać wzniesienia o nachyleniu do ok. 100% (45°). Samochód zachowa stabilność jazdy przy nachyleniu bocznym do ok. 49,8°, co dodatkowo zwiększa radość z przejazdów terenowych. Do jazdy w lekkim terenie lub w trudnych warunkach drogowych można włączyć drugi tryb napędu na wszystkie koła ‒ „High“

Zachwycające osiągi.

Wystarczy wsiąść i uruchomić silnik, by już przy niskich prędkościach obrotowych poczuć pełną siłę napędową. Wyraźnie zaznaczone nadkola i szerokie opony wyglądają imponująco, a ich szeroki rozstaw przyczynia się do wysokiej dynamiki poprzecznej Klasy X. Podobnie jak dynamiczne wielowahaczowe zawieszenie kół na tylnej osi. Dzięki temu każdy zakręt potęguje emocje w oczekiwaniu na następny, a jazda staje się czystą radością.

Komfort sprzyjający wydajności.

Nawet gdy warunki na zewnątrz są bardzo surowe, Klasa X rozpieszcza swych pasażerów typowym dla marki Mercedes-Benz komfortem. System dostępu i identyfikacji kierowcy KEYLESS-GO umożliwia wygodne wsiadanie, a asystent ruszania na wzniesieniu spokojne uruchamianie samochodu. Podczas jazdy temperaturę we wnętrzu auta reguluje według życzenia klimatyzacja bądź opcjonalna klimatyzacja automatyczna THERMOTRONIC. Informacje i rozrywkę zapewniają nowoczesne systemy radiowo-nawigacyjne COMAND Online, Audio 20 USB i Audio 20 CD wraz z usługami łącznościowymi Mercedes me connect. Komfortowy układ jezdny w połączeniu z indywidualnie regulowanymi fotelami kierowcy i pasażera obok umożliwia przyjemne pokonywanie nawet długich tras. Opcjonalnie dostępne są również podgrzewane i regulowane elektrycznie fotele z podparciem lędźwiowym. Po dotarciu do celu podróży parkowanie i manewrowanie ułatwia pakiet parkowania z kamerą 360°. Prostą i intuicyjną obsługę wszystkich tych funkcji komfortowych umożliwia system obsługi urządzeń dodatkowych i nawigacji.

Dopracowana funkcjonalność.

Pojęcie "Pick-up" traktujemy dosłownie: Łatwo dostępna powierzchnia ładunkowa umożliwia transport ponad tony narzędzi lub sprzętu sportowego – także brudnych i mokrych. Nawet pomiędzy nadkolami zmieści się załadowana w poprzek europaleta. Okładzina skrzyni ładunkowej może chronić przed zadrapaniami i uszkodzeniami lakieru powodowanymi przez ładunek o ostrych krawędziach. Przesuwaniu się przedmiotów w skrzyni ładunkowej przeciwdziałają systemy mocujące, pomocne w zabezpieczaniu ładunku. A gdy zrobi się późno, pracę ułatwi oświetlenie diodowe LED wewnątrz skrzyni ładunkowej. Możliwości podejmowania jeszcze większych wyzwań daje dopuszczalna masa przyczepy do 3500 kg – a dotyczy to także przyczep podłodziowych i do przewozu koni.

Dalsze kroki:

Szczegółowe informacje o Klasie X.