Nowa Siedziba

Ponad 6000 m kw. powierzchni użytkowej, nowoczesny design i pełna funkcjonalność. To tylko zarys naszej nowej inwestycji przy ul. Granicznej.

Trwa dopracowywanie koncepcji całego obiektu. Pewne jest, że powstanie tam salon samochodów osobowych, dostawczych i używanych, serwis samochodowy oraz zaplecze biurowe firmy. Jednym słowem centrala Grupy Wróbel w całości przeniesie się z ulicy Klecińskiej.

W tej chwili na placu budowy trwają wciąż prace archeologiczne. Do tej pory archeolodzy doszukali się osady z okresu średniowiecza, składającej się z kilku domów mieszkalnych i pieców do wypalania ceramiki. Można śmiało powiedzieć, że gospodarka już dawno się tam rozwijała, więc podwaliny mamy dobre.

Lokalizacja wybrana na miejsce nowej siedziby jest lepsza od poprzedniej. Będzie bowiem usytuowana
w sąsiedztwie lotniska, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia  i galerii handlowej, wciąż jednak pozostając w tej samej strefie miasta, bo dobra komunikacja to podstawa.

Nowa siedziba to przede wszystkim większy salon i serwis, a najlepiej widać to na liczbach. W salonie przy
ul. Klecińskiej możemy eksponować 7 samochodów, w nowym 36. Teraz serwis posiada 8 podnośników,
a może być ich aż 15. Do tego specjalne stoisko dedykowane AMG, z czego na pewno ucieszą się fani mocnych, motoryzacyjnych wrażeń. Nowy salon będzie około cztery razy większy od obecnego, co pozwoli przede wszystkim realizować plany Mercedes Benz, który do 2020 r. chce wprowadzić 30 nowych aut, w tym 11 zaprojektowanych od początku. Z pewnością nie zabraknie nam miejsca, żeby pokazać pełną paletę możliwości marki. To wszystko sprawi, że będziemy jednym z największych salonów w Polsce.

Materiały wykorzystywane przy budowie nowej siedziby będą energooszczędne, a specjalne systemy pozwolą na odzyskiwanie ciepła.

Choć na efekt końcowy trzeba jeszcze trochę poczekać, to z pewnością będzie warty zobaczenia.