Grupa Wróbel Dealerem Roku 2016

11.04.2016

Po raz kolejny wręczono wyróżnienia dla najlepszych dealerów w sieci Mercedes-Benz. W tym roku pionierem w segmencie samochodów osobowych została Grupa Wróbel - spółka otrzymała prestiżowy tytuł Dealera Roku 2016 Mercedes-Benz.
Grupa Wróbel to obecnie osiem oddziałów marki Mercedes-Benz zlokalizowanych we Wrocławiu, Opolu, Jeleniej Górze, Pietrzykowicach, Lubinie, Zielonej Górze i Częstochowie, a także dwa oddziały Mazdy w Opolu i Lubinie. Ponadto dealer posiada również najnowocześniejsze Centrum Blacharsko-Lakiernicze, które od 2012 r. działa w Pietrzykowicach koło Wrocławia.
W tym roku Grupa Wróbel rozszerzy swoją działalność o kolejne już województwo - pomorskie. Od Lipca będzie tam prowadzić sprzedaż i serwis samochodów ciężarowych i dostawczych Mercedes-Benz, Fuso oraz serwis pojazdów typu Unimog.
O dynamicznym rozwoju spółki świadczy również jej ostatni debiut na Liście 500. To zestawienie największych firm w kraju, z polskim kapitałem, pod względem przychodu, publikowane przez Dziennik Rzeczpospolita. To jeden z najbardziej prestiżowych rankingów, ukazujący zmiany gospodarcze i ekonomiczne, zachodzące w ciągu roku wśród polskich przedsiębiorców. Miejsce Grupy Wróbel na „Liście” to wynik systematycznej pracy firmy na swoją pozycję rynkową.
- Wzrost obrotów jest ważnym elementem strategii naszej firmy – komentuje Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel. Obecność na Liście 500 to duże osiągnięcie, tym bardziej, że są tam tylko 4 firmy z branży dealerskiej, w tym my – kontynuuje. Swój debiut na Liście rozpoczęliśmy z wynikiem na poziomie 466 mln zł za ubiegły rok i nie zwalniamy, a takie tytuły jak Dealer Roku pokazują, że nasze starania są doceniane – kończy prezes.
Przypominamy również, że Grupa Wróbel prowadzi w tym momencie ogromną inwestycję na Dolnym Śląsku. Jesienią tego roku, zakończy budowę swojej nowej siedziby we Wrocławiu przy ul. Granicznej. Będzie to największy salon Mercedesa w Polsce.